48V 135Ah 6.9kw საცხოვრებელი lifepo4 ლითიუმის მზის ენერგიის სახლის აკუმულატორის შესანახი სისტემა
აღწერა
წარმოგიდგენთ 48 ვოლტიან 135 ამპერსაათიან კედელზე დასამონტაჟებელ 6.9 კვტ/სთ LiFePO4 აკუმულატორის ბლოკს – კომპაქტურ, მაღალი ხარისხის ენერგიის დაგროვების გადაწყვეტას, რომელიც შექმნილია სხვადასხვა დანიშნულებით საიმედო ენერგომომარაგების უზრუნველსაყოფად.
აკუმულატორის ნომინალური ძაბვა 48 ვოლტია, ხოლო სიმძლავრე 135 ამპერ/სთ, რაც უზრუნველყოფს 6.9 კვტ/სთ-ის მნიშვნელოვან დაგროვილ ენერგიას. ენერგიით ამარაგებთ პატარა და საშუალო ზომის სახლს, კომერციულ ფართს თუ ქსელიდან გამორთულ მონტაჟს, ეს აკუმულატორი შექმნილია თანმიმდევრული და სტაბილური ენერგომომარაგების უზრუნველსაყოფად.
ამ აკუმულატორში გამოყენებული LiFePO4 (ლითიუმის რკინის ფოსფატი) ქიმიური შემადგენლობა უზრუნველყოფს გაძლიერებულ უსაფრთხოებას, ხანგრძლივობას და ეფექტურობას. LiFePO4 აკუმულატორები სხვა ლითიუმ-იონურ ქიმიურ შემადგენლობასთან შედარებით შესანიშნავ თერმულ სტაბილურობას და უფრო ხანგრძლივ ციკლურ სიცოცხლეს გვთავაზობენ, რაც ენერგიის შენახვის საიმედო და გამძლე ვარიანტს გთავაზობთ.
აკუმულატორის ბლოკს აქვს კედელზე დასამონტაჟებელი დიზაინი, რომლის მონტაჟიც მარტივია და ინტეგრირებაც სივრცის დაზოგვის მიზნით. ეს არის მოსახერხებელი, კომპაქტური გადაწყვეტა, რომლის კედელზე დამონტაჟება ან ბრტყელ ზედაპირზე დამაგრება შესაძლებელია და გამოდგება როგორც შიდა, ასევე გარე გარემოსთვის.
ჩაშენებული ბატარეის მართვის სისტემა (BMS) უზრუნველყოფს ოპტიმალურ მუშაობას ბატარეის დატენვისა და განმუხტვის პარამეტრების მონიტორინგისა და კონტროლის გზით. ის ხელს უშლის ზედმეტად დატენვას, ზედმეტად განმუხტვას და მოკლე ჩართვას, რაც უზრუნველყოფს ბატარეის ბლოკის უსაფრთხოებას და მომსახურების ვადას.
პარამეტრები
| მოდელი | PowerWall 48v 135Ah |
| ბატარეის ტიპი | LiFePO4 |
| ენერგია | 6912Wh |
| ნომინალური ძაბვა | 51.2 ვოლტი |
| სამუშაო ძაბვის დიაპაზონი | 40~58.4 ვოლტი |
| მაქსიმალური დამუხტვის დენი | 200A |
| მაქსიმალური განმუხტვის დენი | 200A |
| სტანდარტული განმუხტვის დენი | 200A |
| მაქს. უწყვეტი დენი | 200A |
| მაქსიმალური პარალელური რაოდენობა | 16 |
| შექმნილი სიცოცხლის ხანგრძლივობა | 6000 ციკლი |
| სამუშაო ტემპერატურა | დატენვა: 0~60℃ განმუხტვა: -10~60℃ |
| ოპერაციული ტენიანობა | 5~95% |
| ნომინალური ოპერაციის სიმაღლე | <3000 მ |
| IP რეიტინგი | IP657 |
| ინსტალაციის მეთოდი | კედელზე დასამონტაჟებელი / თაროზე დასამაგრებელი |
| ზომები (სიგრძე/სიგანე/სიმაღლე) | 1028*78*545 მმ |
| წონა | დაახლოებით 63.3 კგ |
სტრუქტურა
მახასიათებლები
გარდა ამისა, 48 ვოლტიანი 135 ამპერსაათიანი კედელზე დასამონტაჟებელი აკუმულატორი შექმნილია მარტივი გაფართოებისთვის, რაც საშუალებას გაძლევთ საჭიროებისამებრ გააფართოვოთ ენერგიის შენახვის მოცულობა. თქვენ შეგიძლიათ გააერთიანოთ რამდენიმე აკუმულატორი უფრო მაღალი ენერგომოთხოვნილებების დასაკმაყოფილებლად ან მომავალი ენერგოსაჭიროებების დასაკმაყოფილებლად.
ეს ელემენტი თავსებადია სხვადასხვა მზის სისტემასთან, რაც საშუალებას გაძლევთ გამოიყენოთ სუფთა და განახლებადი ენერგია. თქვენ შეგიძლიათ ეფექტურად დაზოგოთ ჭარბი მზის ენერგია დღის განმავლობაში პიკური მოთხოვნის დროს ან ღამით მზის სხივების დროს გამოსაყენებლად.
აპლიკაცია
ელექტროენერგიის გამოყენება
● აკუმულატორის ძრავის ჩართვა
● კომერციული ავტობუსები და ავტობუსები:
>>ელექტრომობილები, ელექტროავტობუსები, გოლფის ეტლები/ელექტროველოსიპედები, სკუტერები, ავტოფურგონები, AGV-ები, საზღვაო ქვეითები, ავტობუსები, ფურგონები, ინვალიდის ეტლები, ელექტრონული სატვირთო მანქანები, ელექტრონული საწმენდები, იატაკის საწმენდები, ელექტრონული სასეირნო ეტლები და ა.შ.
● ინტელექტუალური რობოტი
● ელექტრო ხელსაწყოები: ელექტრო ბურღები, სათამაშოები
ენერგიის შენახვა
● მზის ქარის ენერგიის სისტემა
● ქალაქის ბადე (ჩართვა/გამორთვა)
სარეზერვო სისტემა და UPS
● ტელეკომის ბაზა, საკაბელო ტელევიზიის სისტემა, კომპიუტერული სერვერული ცენტრი, სამედიცინო აღჭურვილობა, სამხედრო ტექნიკა
სხვა აპლიკაციები
● უსაფრთხოება და ელექტრონიკა, მობილური გაყიდვების პუნქტი, სამთო განათება / ფანარი / LED განათება / საავარიო განათება







